SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kopp med fat 9568114
nr 956 8114
Kopp med fat
silver, förgyllning, St Petersburg, 1869, fatets diameter: 13 cm, koppens diameter: 8 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 20 april 2015
kl 18:35:37
2.200 kr
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
20 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver